קהילת אחוה היקרה,

אנו נמצאים בעיצומה של המערכה בחזית ובעורף, עוברים בין סיפורי הזוועה לסיפורי הגבורה, בין הדאגה והחשש לחוסן ולביטחון המפעים את כולנו. אנו מנסים לגשש ולפלס את דרכנו בזהירות וברגישות במתכונת מותאמת לקראת בניית שגרת חירום לחיים בצל המלחמה "חרבות ברזל" שמיום ליום למדים כי תלווה אותנו לעוד זמן. היקף האבדות והמחירים הכבדים מתברר והולך, אנו עושים זאת גם כשהדאגה והלב עם משפחות הנפגעים, עם אלו שנעקרו מבתיהם ועם כוחות הביטחון.

העיקרון המנחה אותנו הוא לאפשר לכולם, לרבות סטודנטים/ות שהם או סביבתם הקרובה נפגעו באירועי ה 7- באוקטובר, סטודנטים/ות עקורים, משרתי מילואים ו/או בני/ות זוגן/ם לסיים את שנה“ל יחד. האתגרים הניצבים לפתחנו רבים, אך אמונתנו שלמה שחזרה לפעילות אקדמית, דווקא בתקופה מורכבת זו , חיונית להגברת החוסן האישי והלאומי.

אנו נמשיך לעדכן , שימרו על עצמכם/ן ובני משפחותיכם/ן , בתקווה לימים שקטים ובטוחים ובשורות טובות.

הנהלת המכללה.

דחיית פתיחת שנת הלימודים

קהילת אחוה היקרה,
שנת הלימודים לא נפתחה כמתוכנן עקב מצב החירום בו אנו מצויים. לאחר שקילה מחדש של הנושא, הוחלט כי פתיחת את שנת הלימודים תתקיים ב-24.12.23. בכדי להקל על עומס הלימודים במהלך השנה, הוחלט כי פעילות אקדמית בעלת אופי מעבדתי, קליני והתנסותי בשטח וכן המכינות תתחיל ב-3.12.23. הלימודים ייפתחו במתכונת זום בשבועיים הראשונים.
מי שיימצאו עדיין בתוך מציאות המלחמה הנמשכת מסיבות שונות, יקבלו מענה ותמיכה מלאה כדי לצלוח את אתגר החזרה ללימודים בצורה הטובה ביותר.
כולנו בזה יחד וכולנו נקום ונצמח מכאן יחד
באמונה ובתקווה לימים טובים ובטוחים
הנהלת המכללה

דחיית תשלום שכר לימוד

לאור דחיית פתיחת שנה"ל ל-24.12.2023 שכר הלימוד ייגבה החל מחודש ינואר 2024

מלגות ותמיכה כלכלית

המכללה תחלק מענק הוקרה לכל משרת/ת מילואים וכוחות הביטחון, שיוענק ללא תלות במצב הסוציואקונומי של הסטודנט/ית. בימים אלו מוצעות לסטודנטים/ות מלגות רבות ומשתלמות מגורמים חיצוניים אליהם יש לפנות באופן עצמאי. תוכלו למצוא מידע במרכזי הצעירים במקום מגורכם, באתר milgapo ובאתר ההתאחדות' למשל 'מלגת עורף ברזל'.

מיפוי צרכי סטודנטים/ות ותמיכה

לנוכח מורכבות המצב, המכללה פועלת בדרכים שונות להרחבת הסיוע לסטודנטים/ות לקראת פתיחת שנה"ל תשפ"ד. על מנת לסייע לכן/ם ככל האפשר, חשוב מאוד שתקדישו מספר דקות למילוי השאלון הקצר בקישור לזיהוי צרכים.

המכללה משתדלת ליצור קשר באופן יזום עם כל סטודנט/ית. אם לא הצלחנו לדבר, אנחנו פה בשבילכם, אם אתם זקוקים להתייעצות, סיוע, בקשות מיוחדות אנחנו פה! ניתן לפנות לרכזות הסטודנטים/ות במייל ובווטסאפ וניצור קשר

גיוס למילואים

אם גויסתם/ן למילואים, אנא מלאו את הפרטים בקישור כאן. חשוב לנו להיערך להתאמות ולהקלות להם אתם זכאים. ותודה על השירות להגנת כולנו!

חלוקת מחשבים ניידים לסטודנטים/ות

המכללה נערכת לחלוקת מחשבים ניידים לסטודנטים/ות שאין ברשותם מחשב לשימוש אישי. מספר המחשבים מוגבל והבקשות ייבחנו, בין היתר, בהתאם לקריטריונים סוציואקונומיים, יתרת הלימודים לסיום התואר ופגיעה עקב המלחמה.

יש להגיש בקשה עד יום שבת, 2.12.23 בשעה 23:00 בקישור זה. מחשב נייד יינתן תמורת דמי רצינות סמליים של 250 ₪ בלבד. לעזרה במילוי הטופס ניתן לפנות אל [email protected]

לוח שנה אקדמי, התאמות ותמיכה אקדמית

בשנה מורכבת וקשה זו המכללה האקדמית אחוה לא תחסוך במאמצים לסייע לכלל הסטודנטים לסיים בהצלחה את לימודיהם לצד שמירה על רמה אקדמית איכותית בלמידה ובהכשרה של כל אחד ואחת מכם/ן. האילוצים רבים ושונים וכולנו יחד, סגל וסטודנטים, נידרש למאמץ כדי להצליח בכך.
להלן לוח השנה האקדמי שרבות מן ההתאמות נגזרו ממנו. נציין כי, הלימודים מתקיימים עד השעה 17:15 וכי בחינות יתקיימו גם בחול המועד סוכות 2024

חשוב לציין כי לוח השנה האקדמי עשוי להשתנות בהתאם לנסיבות ולהתפתחויות בעת זו של חירום

התאמות ותמיכה אקדמיות

הועדה להתאמות אקדמיות על רקע המלחמה, בראשות סגן הנשיאה לעניינים אקדמיים, בחנה בשיתוף נציגי סגל אקדמי ומנהלי ונציג אגודת הסטודנטים, מספר רב של אפשרויות ורעיונות במטרה להעניק תמיכה רבה לכלל הסטודנטים. הוועדה קבעה כי תהיה התייחסות מיוחדת לאפיונים הבאים:
מעגל ראשון: משרת/ת מילואים; משרת/ת כוחות הביטחון; עקורים/ות; סטודנט/ית שאיבד/ה בן משפחה
מקרבה ראשונה.
מעגל שני: סטודנט/ית הורה לילד/ה שטרם מלאו לו 13 שנים שבן/ת זוגו/ה משרת/ת במילואים.
מעגל שלישי: סטודנט/ית הורה לילד/ה שטרם מלאו לו 13 שנים ובן/ת זוג אינו משרת/ת מילואים.

יצוין כי ההתאמות והסיוע המוצגים להלן נגזרו מהעיקרון המנחה את המכללה לפיו לכל סטודנט/ית משרת/ת מילואים תינתן האפשרות לסיים את חובות שנת הלימודים תשפ"ד יחד עם כלל הסטודנטים. לשם כך בכל מחלקה ימונה יועץ/ת אקדמי/ת לתכנון אקדמי *אישי* לסטודנטים/ות השבים משירות מילואים להכין תכנית לימודים שתתן מענה כאמור להשלמת הלימודים שהחסירו.

מתווה הסיוע לכלל הסטודנטים /ות ביחס לסמסטר א' כולל: הקלטת שיעורים, סיכומי שיעור, תגבורים בחינם, מרתונים בחינם, חונכות אישית לחזרה על החומר, לא תאכף חובת נוכחות, נוכחות בקורסי למידת שפה – עברית, אנגלית (פטור יינתן רק למשרתי/ות המילואים וכוחות הביטחון), גמישות בתיאם עם הסטודנטים/ות בהשתתפות בקורסים יישומיים, צמצום מספר המבחנים בסמסטר, בחירת הציון הגבוה מבין מועדי א' או ב', תוספת זמן במבחנים, ביטול תנאי קדם ומעבר, שעות קבלה, 'עובר מנהלי', מעורבות חברתית או שירות מילואים.

התאמות ותמיכות אלה גובשו במיוחד לרגל מצב החירום ומופעלות מעבר להתאמות ולתמיכות המוגדרות בנוהל משרתי/ות מילואים ובני/בנות זוג של משרתי מילואים ונועדו להיטיב עמכם/ן.

התאמות ומרכיבי תמיכה נוספים יפורסמו בפירוט בהמשך.

עדכונים