הלימודים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בשפה וספרות ערבית במסלול רב-גילאי הם לימודים אקדמיים של ארבע שנים כאשר בשנה הרביעית משלבים הסטודנטים התמחות בהוראה (סטאז’) במקביל ללימודים במכללה.

sitting

תכנית הלימודים

ראש המחלקה: ד”ר סלים אבו ג’אבר

השינויים שחלו בחברה ובמערכת החינוך בעשור האחרון מחדדים את הצורך במורים ראויים ואיכותיים, משכילים ורחבי אופקים ובעלי אחריות אישית וחברתית. תכנית הלימודים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בשפה וספרות ערבית נועדה לתת מענה לצורך זה ולפתח את הידע והמיומנות של המורה לעתיד, ובד בבד להעצים את אישיותו ולהכינו לתפקידו כמחנך מעורב ומשפיע. מטרת התכנית היא להכשיר סטודנטים להוראת השפה הערבית והספרות הערבית בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים בחברה הערבית, תוך הקניית ידע ומיומנויות בהוראה מיטבית בכיתה. התוכנית מעשירה את הסטודנטים בידע על התרבות הערבית, על השפה ועל הספרות הערבית לאורך הדורות, למען ירכשו מיומנויות וכישורים שאותם יוכלו להנחיל לתלמידיהם.

שווה קריאה – חינוך, לא מה שהכרתם

לצפייה בסרטון – למה כדאי ללמוד תואר ראשון בחינוך במכללת אחוה

המורים שמגדירים מחדש למידה משמעותית – כתבו עלינו ב-YNET

לימודי חינוך - תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה האקדמית אחוה

התוכנית משלבת שני ענפים יסודיים וחשובים של הערבית – השפה והספרות – הקשורות זו בזו ומזינות זו את זו. בנוסף לעיסוק בספרות הערבית הקלאסית והמודרנית ובסוגיות מרכזיות בבלשנות הערבית ובדקדוק של הערבית הסטנדרטית, התוכנית מדגישה את התרבות הייחודית, העשירה והמגוונת של החברה הערבית בישראל וממחישה את היותה של תרבות זו מקור לגאווה. בוגרי התוכנית יידעו לאתר צרכים ייחודיים של לומדים על רקע יכולות קוגניטיביות, סגנונות למידה ושייכות תרבותית, יכירו בצורך לתת מענה מיטבי לצרכים אלה ויהיו מסוגלים לפתח אקלים כיתתי מיטבי מותאם להוראה במאה ה-21, שבו כל תלמיד יקבל מענה מירבי לצרכיו הייחודיים. הבוגרים יידעו לאפשר, לקיים ולנהל דיאלוג פתוח בין התלמידים לבין עצמם ובינם לבין המורה – דיאלוג המבוסס על כבוד הדדי בין קבוצות ודעות שונות.

 

מתעניינים בהוראת שפה וספרות ערבית התעניינו גם בתואר שני בחינוך

למידע על מגוון תארים שניים בחינוך לחצו כאן

מסלול הלימודים:

משך הלימודים לתואר ולתעודת ההוראה: ארבע שנים.
ימי לימוד: ארבע-חמישה ימי לימוד בשבוע

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים.

כנס הדרכה בנושא מסלולים לדוברי ערבית

 

לימודי חינוך - תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה האקדמית אחוה

תנאי קבלה

לתוכנית שני אפיקי קבלה:
א. קבלה על סמך תעודת הבגרות: זכאות לבגרות מלאה בממוצע 92 ומעלה הכוללת בגרות באנגלית בהיקף של 4 יח”ל בציון 75 ומעלה, וציון 100 ברכיב אנגלית בפסיכומטרי / מבחן אמיר”ם או ציון 200 במבחן אמי”ר.

ב. קבלה על סמך ציון התאמה (שקלול פסיכומטרי וממוצע בגרויות): ציון התאמה 535 ומעלה וזכאות לבגרות מלאה, הכוללת בגרות באנגלית בהיקף של 4 יח”ל בציון 75 ומעלה ובנוסף ציון 100 ברכיב אנגלית בפסיכומטרי / מבחן אמיר”ם או ציון 200 במבחן אמי”ר.

בשני אפיקי הקבלה המועמדים המבקשים להתקבל ללימודים בתוכנית זו נדרשים להיות:
– בעלי ציון של 80 לפחות בממוצע של 4 יח”ל בשפה הערבית או 70 ומעלה ב-5 יח”ל.
– כמו כן, יידרשו המועמדים לעבור מבחן כניסה בשפה הערבית בציון 75 לפחות.
– בנוסף, יעבור כל מועמד ועדת קבלה. הקריטריונים בוועדה נקבעו על סמך ניסיון העבר והידע בתחום על-ידי מספר מדריכים פדגוגים ומרצים במסלול לדוברי השפה הערבית והמחלקה לשפה הערבית, שאף הוכשרו לשמש כמעריכים בוועדות הקבלה.

ועדת קבלה – כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה בכל מסלולי בית הספר לחינוך

לימודים לתואר במכללת אחוה

מכינה משלבת לחינוך

המכינה מיועדת למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה. תכנית הלימודים כוללים קורסים באנגלית, מתמטיקה, אוריינות אקדמית ואוריינות מחשב. בנוסף, נלמדים קורסים אקדמיים אשר יוכרו לפטור במסגרת לימודי התואר הראשון בחינוך ותעודת הוראה במסלולים לדוברי השפה הערבית.

תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה בממוצע 75 לפחות*
ציון מימ”ד בשפה הערבית או פסיכומטרי 400 ומעלה
ועדת קבלה.
משך הלימודים: שני סמסטרים
מועדי המכינה: מרץ 2021/ אוקטובר 2021
בוגרי המכינה יידרשו לממוצע 85 ומעלה וציון 75 ומעלה בכל הקורסים הנלמדים במכינה
המסלולים המוצעים לדוברי ערבית בתום המכינה: תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך; תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לבית הספר היסודי בהתמחות מדעי החיים.
*
בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע נמוך מהנדרש יידונו בוועדת חריגים.

*קיימת הכרה הדדית בין המכללות

לימודי חינוך - תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה האקדמית אחוה

מלימודים לקריירה

עדיר, בוגרת המסלול לדוברי השפה הערבית להוראת מדעים
“אני שמחה שבחרתי במסלול הזה כי דרושים הרבה מורים במגזר הערבי והלימודים מעניקים מקצוע פרקטי לעתיד. בקמפוס הייתה אוירה טובה והכרתי חברים חדשים מכל המגזרים, היום אני עובדת במערכת החינוך באזור הדרום, נהנית מכל רגע ומרגישה תחושת שליחות בעבודה עם הילדים במגזר”.

לימודים לתואר במכללת אחוה

מלגות

מלגת כניסה
מלגה בגובה שכר לימוד מלא בשנה א’ לבעלי נתוני כניסה גבוהים ומלגות נוספות בשנים ב’ ו-ג’ בכפוף לשמירה על מצוינות אקדמית.

 

מלגת פרויקט קהילות סטודנטים
מלגת שכר לימוד והשתתפות במימון שכר דירה ללוקחים חלק בפרויקט קהילות סטודנטים של המכללה בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים “תוצרת הארץ”.
לחצו לעמוד הפרוייקט

 

תלמידים במכללת אחוה
אילוסטרציה

בואו להתחבר למחר..

*3622

בליווי צמוד של יועצת הלימודים שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם:


    חזרה למעלה