הלימודים לתואר ראשון B.Ed בחינוך ותעודת הוראה במסלולים לדוברי השפה הערבית הם לימודים אקדמיים של ארבע שנים כאשר בשנה הרביעית משלבים הסטודנטים התמחות בהוראה (סטאז’) במקביל ללימודים במכללה.

sitting

תכנית הלימודים

יועץ אקדמי: ד”ר סלים אבו ג’אבר
ראש החוג לחינוך לגיל הרך: ד”ר לורט שור
ראש החוג להוראת מדעים: ד”ר חיים סיון

ראש החוג לשפה וספרות ערבית: פרופ’ ג’ורג’ קנאזע

פתיחת התכנית לתואר ראשון B.Ed בחינוך ותעודת הוראה למועמדים מהמגזר הבדואי-ערבי עומדת בהלימה עם חזון המכללה להנגשת השכלה גבוהה תוך מתן מענה לצורך העולה ממערכת החינוך המתפתחת בדרום. השתלבות טובה יותר של אקדמאים איכותיים בשדה החינוך וההוראה תביא לתרומה לקהילה ותצמצם פערים השכלתיים וסוציו-אקונומיים.

שווה קריאה – חינוך, לא מה שהכרתם

לצפייה בסרטון – למה כדאי ללמוד תואר ראשון בחינוך במכללת אחוה

המורים שמגדירים מחדש למידה משמעותית – כתבו עלינו ב-YNET

תואר ראשון במערכות מידע

המסלול להכשרת מורים לחברה הבדואית ערבית במכללה האקדמית אחוה מתמודד עם חסם שפת האם באמצעות יצירת תשתית אקדמית-פדגוגית עשירה בה מקבלים הסטודנטים את הכשרתם בשפה הערבית ובשפה העברית גם יחד.

מסלול הלימודים:

משך הלימודים לתואר ולתעודת ההוראה: ארבע שנים.
ימי לימוד: ארבע-חמישה ימי לימוד בשבוע

במסגרת זו ניתן לבחור באחד מהמסלולים הבאים:
1. מסלול לגיל הרך (0-6)– מסלול הנועד להכשיר סטודנטים להבנה ולמידה של עולם התפתחות הילד, תוך דגש על העשרת הידע הנדרש כדי ללמוד שפה, חשיבה מדעית, כישורי חיים, אמנות ומוסיקה. בוגרי מסלול זה יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתפקיד גנן/גננת מובילים במערכת החינוך או בניהול גן פרטי. התכנית מעניקה תשתית לימודית לכל עבודה במסגרת פורמלית ובלתי פורמלית.
2. מסלול לבית הספר היסודי (א’-ו’) בהתמחות במדעי הטבע– המסלול נועד להכשיר סטודנטים להוראת מדעי הטבע בבתי הספר היסודיים לדוברי השפה הערבית. התכנית מבוססת על תכנית החוג למדעים ועל התכנית הלימודים של משרד החינוך והתרבות. בתחום הפדגוגיה וההתנסות בפועל של פרחי הוראה נכללו שינויים הנגזרים מעצם הבדלי שפה, מסורת, תרבות, תשתית חינוכית וכדומה של האוכלוסייה הערבית.
3.מסלול רב-גילאי (א-י) שפה וספרות ערבית* – מטרת המסלול היא להכשיר סטודנטים להוראת השפה הערבית והספרות הערבית בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים במגזר הערבי, בעלי רצון, ידע ומיומנויות של הוראה מיטבית בכיתה. השינויים שחלו בחברה ובמערכת החינוך בעשור האחרון מחדדים את הצורך במורים ראויים ואיכותיים, משכילים ורחבי אופקים ובעלי אחריות אישית וחברתית. התכנית נועדה לפתח את הידע והמיומנות של המורה לעתיד, ובד בבד להעצים את אישיותו ולהכינו לתפקידו כמחנך מעורב ומשפיע. התכנית תעשיר את הסטודנטים בידע על התרבות הערבית, על השפה ועל הספרות הערבית לאורך הדורות, ויהיו בעלי מיומנויות וכישורים להנחיל זאת לתלמידיהם.

*הענקת התואר מותנית באישור המל”ג

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים.

כנס הדרכה בנושא מסלולים לדוברי ערבית

 

לימודים לתואר

תנאי קבלה

מגוון אפיקי קבלה. לפרטים נוספים 3622* או מלאו את הטופס ונציגי מרכז מידע והרשמה יחזרו אליכם

לימודים לתואר במכללת אחוה

מכינה משלבת לחינוך

המכינה מיועדת למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במסלולים לדוברי השפה הערבית הגיל הרך (0-6) ובמסלול לבית הספר היסודי א’-ו’ בהתמחות מדעי הטבע בלבד.
הלימודים כוללים קורסי מכינה וכן קורסים אקדמיים אשר יוכרו לפטור במסגרת התואר הראשון בחינוך.
תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה בממוצע 75 לפחות*
ציון מימ”ד בשפה הערבית או פסיכומטרי 400 ומעלה
ראיון קבלה.
משך הלימודים: שני סמסטרים
מועדי המכינה: אוקטובר 2019/פברואר 2020
בוגרי המכינה יידרשו לממוצע 85 ומעלה וציון 75 ומעלה בכל הקורסים הנלמדים במכינה
המסלולים המוצעים לדוברי ערבית: תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך; תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לבית הספר היסודי בהתמחות מדעי החיים.
*
בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע נמוך מהנדרש יידונו בוועדת חריגים

לימודים לתואר ראשון ותואר שני

מלימודים לקריירה

עדיר, בוגרת המסלול לדוברי השפה הערבית להוראת מדעים
“אני שמחה שבחרתי במסלול הזה כי דרושים הרבה מורים במגזר הערבי והלימודים מעניקים מקצוע פרקטי לעתיד. בקמפוס הייתה אוירה טובה והכרתי חברים חדשים מכל המגזרים, היום אני עובדת במערכת החינוך באזור הדרום, נהנית מכל רגע ומרגישה תחושת שליחות בעבודה עם הילדים במגזר”.

לימודים לתואר במכללת אחוה

מלגות

מלגת כניסה
מלגה בגובה שכר לימוד מלא בשנה א’ לבעלי נתוני כניסה גבוהים ומלגות נוספות בשנים ב’ ו-ג’ בכפוף לשמירה על מצוינות אקדמית.

 

מלגת פרויקט קהילות סטודנטים
מלגת שכר לימוד והשתתפות במימון שכר דירה ללוקחים חלק בפרויקט קהילות סטודנטים של המכללה בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים “תוצרת הארץ”.
לחצו לעמוד הפרוייקט


מלגהפה-
Milgapo

המכללה מעניקה הטבה להרשמה חינמית למתקבלים חדשים באתר המלגות Milgapo  המאתר את המלגות המתאימות לסטודנט בצורה אישית ומגיש עבורו מועמדות למלגות שונות באופן אוטומטי ומקוון כל השנה. שווי ההטבה: 190 ₪

תלמידים במכללת אחוה
אילוסטרציה

בואו להתחבר למחר..

*3622

בליווי צמוד של יועצת הלימודים שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם:


חזרה למעלה