תכנית הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה במתכונת חד-חוגית מקנה לסטודנטים היכרות עם מגוון תחומי הפסיכולוגיה, ומעניקה להם רקע מצוין ללימודים מתקדמים בתחומי הפסיכולוגיה ובתחומים קרובים.

sitting

תכנית הלימודים

ראש המחלקה: פרופ’ דנה גנאור-שטרן

פסיכולוגיה ב-360 מעלות – תכנית הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה במתכונת חד-חוגית, מקנה לסטודנטים היכרות עם מגוון תחומי הפסיכולוגיה ומעניקה להם רקע מצוין ללימודים מתקדמים בתחומי הפסיכולוגיה השונים ובתחומים קרובים.
התכנית מורכבת מקורסי חובה ומקורסי בחירה. קורסי החובה בפסיכולוגיה כוללים את כל המבואות לתחומי הפסיכולוגיה השונים וקורסי סמינר מתקדמים הנדרשים להגשת מועמדות לקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה.ייחודה של התכנית הוא במגוון קורסי הבחירה העוסקים בנושאים ספציפיים באופן מעמיק ומאוגדים בשלושה אשכולות:
אשכול התפתחות ואישיות – מתמקד בהתפתחות פסיכולוגית לאורך החיים ובתיאוריות של האישיות.  בין הקורסים הייחודיים באשכול התפתחות ואישיות לחצו כאן
אשכול ארגון וחברה – עוסק בתהליכים פסיכולוגיים וביטויים ברמה החברתית ובהקשרים ארגוניים. בין הקורסים הייחודים באשכול ארגון וחברה לחצו כאן
אשכול קוגניציה ומוח – מתמקד בבסיס הביולוגי של הפסיכולוגיה ובתהליכי חשיבה. בין הקורסים הייחודיים באשכול קוגניציה ומוח לחצו כאן
מבנה ייחודי זה מעניק לסטודנטים ידע רב וארגז כלים נדיר בהיקפו. לדוגמה, נושא ההפרעות הנפשיות נלמד אצלנו משלוש נקודות מבט. נקודת מבט פסיכולוגית מסורתית – המתמקדת בשאלת האבחנה, ההגדרה והטיפול, ותילמד באשכול אישיות והתפתחות. על ההיבטים המוחיים של הפרעות נפשיות ילמדו הסטודנטים בקורס ‘הבסיס הביולוגי של בריאות הנפש’ מאשכול קוגניציה ומוח. על ההיבט החברתי-תרבותי של ההפרעות הנפשיות ילמדו הסטודנטים בקורס ‘היבטים חברתיים של בריאות נפשית’ מאשכול ארגון וחברה.
בנוסף, התכנית מציעה אפשרות להשתלב בעבודה מחקרית, לה חשיבות רבה בשיקולי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה ובתחומים קרובים.
לקראת סיום התואר הראשון תסייע המכללה לסטודנטים מצטיינים המעוניינים להמשיך לתואר שני בהכנה למבחן המיון לתואר שני בפסיכולוגיה.

תואר ראשון במערכות מידע

לצפייה בסרטון – כל מה שרציתם לדעת על תואר בפסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש

לצפייה בסרטון – תואר ראשון בפסיכולוגיה באחוה במסלול ייחודי

שווה קריאה – אצלנו תלמדו פסיכולוגיה ב-360 מעלות

העתיד של הפסיכולוגיה כבר כאן – כתבו עלינו ב-YNET

 

סטודנטים בתכנית ייהנו מקורס ייחודי מרוכז בנושא “העצמה קוגניטיבית: דרכים לשפר את יכולת החשיבה של אנשים” הקורס יינתן ע”י פרופ’ רועי כהן קדוש מאוניברסיטת אוקספורד שהתחיל את דרכו האקדמית כסטודנט במכללה.

 

התנסות מעשית רלוונטית לתחומי הפסיכולוגיה, המהווה חלק איטנגרלי מהתואר בפסיכולוגיה ונותנת יתרון בשוק העבודה.

 

חדש! פסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש
מסלול לימודים המציע צירוף ייחודי ופרקטי של שני תחומים הקשורים באופן הדוק זה לזה. פסיכולוגיה העוסקת באספקטים התפתחותיים, אישיותיים, פיזיולוגיים, קוגניטיביים וחברתיים של הפרט תוך רכישת ידע שעיקרו תיאורטי, ותחום משאבי אנוש – תחום יישומי המכשיר אנשים לעבודה בארגונים בתפקידים הקשורים למיון, הכשרה, השמה והדרכה של כח אדם.
הידע בפסיכולוגיה יתרום רבות לבוגר המתעתד לעבוד בתחום משאבי האנוש ויאפשר לו הבנה טובה של העובדים, של גורמים המשפיעים עליהם, ושל אופן הניהול המתאים. בנוסף, הבסיס המתודולוגי המעמיק יחד עם ההתנסות המחקרית הניתנים בתואר בפסיכולוגיה, יעניקו לבוגר את הכלים המחקריים בהם יוכל להשתמש בעבודת הניהול בארגון, כמו למשל כאשר בא למיין עובדים לארגון, או להעריך אפקטיביות של תכנית התערבות בארגון.

 

לימודי פסיכולוגיה בשילוב תעודת הוראה בחינוך מיוחד:
תכנית לימודים ייחודית המשלבת תואר ראשון בפסיכולוגיה עם לימודי תעודת הוראה בחינוך מיוחד, במהלך השנים ב’ ו-ג’ של לימודי התואר בפסיכולוגיה. בשנת הלימודים הרביעית לומדים הסטודנטים קורסי חינוך, פדגוגיה ועבודה מעשית. לבוגרי התכנית יוענקו שתי תעודות: תואר ראשון B.A. בפסיכולוגיה, ותעודת הוראה בחינוך מיוחד רב-גילאי. השילוב מאפשר לבוגרים לעסוק בעבודה טיפולית במסגרות חינוכיות ושיקומיות, ומעניק מקצוע פרקטי הנדרש בשוק התעסוקה.

מסלול הלימודים:

תכנית חד-חוגית לתואר ראשון בהיקף של 121 נקודות זכות
משך הלימודים לתואר: שלוש שנים.
ימי לימוד: א’, ג’, ד’

 

חדש! פסיכלוגיה במסלול משאבי אנוש
משך הלימודים: שלוש שנים
ימי לימוד:
א’, ג’, ד’

לימודים לתואר

תנאי קבלה

מגוון אפיקי קבלה. לפרטים נוספים 3622* או מלאו את הטופס ונציגי מרכז מידע והרשמה יחזרו אליכם

בעלי בגרות שלא בשפה העברית נדרשים להציג ציון 84 לפחות בבחינת יע”ל או בבחינה פנימית של המכללה. מועמדים אלו יידרשו ללמוד בתכנית הכנה “צעד לפני כולם” שתיערך לפני פתיחת שנת הלימודים.

לימודים לתואר במכללת אחוה

מכינה ייעודית לפסיכולוגיה

המכינה מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה.
תכנית הלימודים במסגרת המכינה מקנה רקע אקדמי לקראת השתלבות בלימודי התואר וכוללת קורסים באנגלית, כתיבה אקדמית ואסטרטגיות למידה. בנוסף יילמדו קורסים אקדמיים: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ומבוא לסטטיסטיקה, אשר יוכרו לפטור במסגרת לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה.
תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה
ועדת קבלה
ציון מימ”ד או פסיכומטרי 450 ומעלה
פתיחת המכינה הייעודית: אוקטובר 2019
משך הלימודים: 4.5 חודשים.
בוגרי המכינה יידרשו לממוצע ציונים 75 ומעלה, ציון 70 לפחות בכל אחד מהקורסים הנלמדים במסגרת המכינה, וישתלבו בתואר הראשון בפסיכולוגיה
כבר בסמסטר ב’, מרץ 2019.

לימודים לתואר ראשון ותואר שני

מלימודים לקריירה

בוגרי התכנית לתואר ראשון בפסיכולוגיה ממשיכים לימודיהם באוניברסיטאות ובמכללות בתחומים מבוקשים ונבחרים:

  • פסיכולוגיה קלינית
  • פסיכולוגיה שיקומית
  • עבודה סוציאלית פסיכיאטרית
  • ליקויי למידה
  • קרימינולוגיה קלינית
  • ייעוץ ארגוני
לימודי תואר ראשון
לימודים לתואר במכללת אחוה

מלגות

מלגת פרויקט קהילות סטודנטים

מלגת שכר לימוד והשתתפות במימון שכר דירה ללוקחים חלק בפרויקט קהילות סטודנטים של המכללה בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים “תוצרת הארץ”.
לחצו לעמוד הפרוייקט

 

מלגהפה- Milgapo
המכללה מעניקה הטבה להרשמה חינמית למתקבלים חדשים באתר המלגות Milgapo המאתר את המלגות המתאימות לסטודנט בצורה אישית ומגיש עבורו מועמדות למלגות שונות באופן אוטומטי ומקוון כל השנה. שווי ההטבה: 190 ש”ח

תלמידים במכללת אחוה
אילוסטרציה

בואו להתחבר למחר..

*3622

בליווי צמוד של יועצת הלימודים שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם:


חזרה למעלה