תכנית ייחודית זו מעשירה את הלומדים לתואר ראשון בפסיכולוגיה בידע עדכני על ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ומשקפת את המגמה העולמית לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, ואת המחויבות של המכללה האקדמית אחוה לראייה אקדמית עדכנית ולתפיסת עולם הומניסטית.

sitting

תכנית הלימודים

ראש המחלקה: פרופ’ דנה גנאור-שטרן
בעשורים האחרונים ניכרת מגמה עולמית של שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה. בעוד שלפני 40 שנים נושא השילוב התמקד בבתי הספר, כיום השיח הציבורי והחוקתי מתייחס לשילוב כנורמה חברתית שאין עליה עוררין והדבר בא לידי ביטוי בחוק הנגישות המחייב הנגשה של מקומות ציבוריים – פיזיים ומקוונים – עבור אנשים עם כל סוג של מוגבלות, כמו גם בחוק השילוב המעודד הכנסה של תלמידים עם צרכים מיוחדים לבתי ספר רגילים. ממגמה זו עולה כי חשוב שיהיה לאנשים ידע ממגוון רחב של מקצועות והבנה בתחום זה. הדבר חשוב במיוחד לאנשים העובדים במקצועות הטיפול, כדוגמת הפסיכולוגים.
תכנית הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה עם מסלול בחינוך מיוחד משקפת את המחויבות של המכללה האקדמית אחוה לראייה אקדמית עדכנית ולתפיסת עולם הומניסטית, שכן היא מעשירה את לימודי הפסיכולוגיה בקורסים הנוגעים לקידום וטיפול באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים והעוסקים באבחון, תכנון ופיתוח דרכי הוראה וטיפול בתלמידים עם צרכים מיוחדים ולקויות ברמות שונות. השילוב עתיד לספק הכשרה הן בתחום החינוך המיוחד והן בתחום הפסיכולוגיה, והוא מהווה בסיס מקצועי לעבודה בתחום ולהמשך לימודים לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה, בחינוך ובמקצועות הטיפול השונים.
בין הקורסים לדוגמה: פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, מבוא לחינוך מיוחד, מבוא ללקויות מתונות, מבוא ללקויות קשות ומורכבות ולקויות חושים, ילדים עם צרכים משפחתיים בהקשר המשפחתי, מפגש עם העולם הטיפולי, תלמידים בספקטרום האוטיסטי, התפתחות שפה תקשורת ודיבור, סוגיות מרכזיות בגיל ההתבגרות ועוד.

 

שווה קריאה – אצלנו תלמדו פסיכולוגיה ב-360 מעלות

העתיד של הפסיכולוגיה כבר כאן – כתבו עלינו ב-YNET

שווה קריאה – ההבדל בין שליטה עצמית לחוסר שליטה

צפו בסרטון – מה עושים עם תואר ראשון בפסיכולוגיה?

שווה קריאה – הצד הפסיכולוגי-חברתי שבמשחקי קופסה

לימודי חינוך - תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה האקדמית אחוה

סטודנטים הלומדים תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד ילמדו את כל קורסי החובה בפסיכולוגיה (כולל סמינרי המחקר), אשר יאפשרו הגשת מועמדות לתואר שני בכל אחד מתחומי הפסיכולוגיה. בנוסף הם ילמדו קורסי חובה בחינוך מיוחד, וקורסי בחירה הן בתחום הפסיכולוגיה והן בתחום החינוך המיוחד. במסגרת לימודי פסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד ילמדו הסטודנטים קורסים על לקויות מתונות וקשות, קורסים המתמקדים במפגש הטיפולי עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים על כל גווניהן, ובקורסים המתמקדים בילדים עם צרכים מיוחדים בהקשר המשפחתי.

בתום התואר יוכלו הבוגרים להמשיך לתכנית הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד, האורכת שנת לימודים אחת בלבד. לבוגרי תכנית זו יוענקו שתי תעודות: תואר ראשון בפסיכולוגיה, ותעודת הוראה בחינוך מיוחד רב-גילאי. השילוב מאפשר לבוגרים לעסוק בעבודה טיפולית במסגרות חינוכיות ושיקומיות, ומעניק מקצוע פרקטי הנדרש בשוק התעסוקה.

 

המתעניינים בפסיכולוגיה התעניינו גם בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית

למידע על תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באחוה

מסלול הלימודים:

תכנית חד-חוגית לתואר ראשון בפסיכולוגיה עם מסלול בחינוך המיוחד בהיקף של 120.5 נקודות זכות.
משך הלימודים לתואר ראשון: 3 שנים.
ימי לימוד: א’, ג’, ד’
בשנים ב’ ו- ג’ לתואר יתווסף יום לימודים נוסף

לימודי חינוך - תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה האקדמית אחוה

תנאי קבלה

ניתן להגיש מועמדות ללימודים על סמך האפשרויות הבאות:

א. בגרות בלבד: בגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה עם 4 יח’ אנגלית בציון 70 ומעלה.
ב. ציון פסיכומטרי/ סכם: שקלול בין פסיכומטרי לבין ציון בגרות 515 ומעלה.
ג. מכינה ייעודית: ממוצע 75 ומעלה וציון 70 לפחות בכל קורס במכינה.
ד. רקע אקדמי קודם: 3 קורסים מהתואר בפסיכולוגיה או מתחום הנושק בממוצע 75 ומעלה (מבוא לסטטיסטיקה; הסקה סטטיסטית; מבוא לפסיכולוגיה; פסיכולוגיה פיזיולוגית).

ועדת קבלה – כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה

בעלי בגרות שלא בשפה העברית נדרשים להציג ציון 84 לפחות בבחינת יע”ל או בבחינה פנימית של המכללה. מועמדים אלו יידרשו ללמוד בתכנית הכנה “צעד לפני כולם” שתיערך לפני פתיחת שנת הלימודים.

 

לימודים לתואר במכללת אחוה

מכינה ייעודית לפסיכולוגיה

המכינה מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה.
תכנית הלימודים במסגרת המכינה מקנה רקע אקדמי לקראת השתלבות בלימודי התואר וכוללת קורסים באנגלית, כתיבה אקדמית ואסטרטגיות למידה. בנוסף יילמדו קורסים אקדמיים: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ומבוא לסטטיסטיקה, אשר יוכרו לפטור במסגרת לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה.
תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה וציון מימ”ד או פסיכומטרי 450 ומעלה
פתיחת המכינה הייעודית: אוקטובר תשפ”ב
משך הלימודים: 4.5 חודשים.
בוגרי המכינה יידרשו לממוצע ציונים 75 ומעלה, ציון 70 לפחות בכל אחד מהקורסים הנלמדים במסגרת המכינה, וישתלבו בתואר הראשון בפסיכולוגיה
כבר בסמסטר ב’, תשפ”ב

לימודי חינוך - תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה האקדמית אחוה

מלימודים לקריירה

בוגרי התכנית לתואר ראשון בפסיכולוגיה ממשיכים לימודיהם באוניברסיטאות ובמכללות בתחומים מבוקשים ונבחרים:

  • פסיכולוגיה קלינית
  • פסיכולוגיה שיקומית
  • עבודה סוציאלית פסיכיאטרית
  • ליקויי למידה
  • קרימינולוגיה קלינית
  • ייעוץ ארגוני
  • ייעוץ חינוכי
לימודי תואר ראשון
לימודים לתואר במכללת אחוה

מלגות

מלגת כניסה

מלגה בגובה שכר לימוד מלא בשנה א’ ובשנים ב’-ג’ 50% משכר הלימוד לבעלי נתונים גבוהים (בכפוף לתקנון).

 

מלגת פרויקט קהילות סטודנטים

מלגת שכר לימוד והשתתפות במימון שכר דירה ללוקחים חלק בפרויקט קהילות סטודנטים של המכללה בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים “תוצרת הארץ”.
לחצו לעמוד הפרוייקט

 

למגוון מלגות נוספות לחצו כאן

תלמידים במכללת אחוה
אילוסטרציה

בואו להתחבר למחר..

*3622

בליווי צמוד של יועצת הלימודים שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם:


    חזרה למעלה