כל סטודנט בפרויקט מלגת תוצרת הארץ יקבל מלגה של 16,000 שקלים

10,000 ₪ מלגת שכר לימוד +500 ₪ לחודש סבסוד שכר דירה בתמורה ל- 7 שעות של מפגשים קהילתיים לגיבוש להעשרה ולעשייה חברתית בעיר.

המכללה האקדמית אחוה ו'תוצרת הארץ' מבית התאחדות הסטודנטים בישראל מזמינות  אתכם להצטרף לתכנית קהילות סטודנטים הפועלת ב-13 ישובים ברחבי הארץ, ביניהן קריית מלאכי ורהט.

במסגרת התכנית של מלגת תוצרת הארץ תוכלו ליהנות מערבי גיבוש, פעילות חברתית משמעותית, סמינרים, סיורים וטיולים. כל הפעילויות נועדו לייצר תשתית קהילתית איתנה להישארות הסטודנטים כקהילות בערים אלו גם לאחר סיום התואר מתוך מטרה להפוך אותן למוקד של משיכת צעירים ועשייה.

אם אתם רוצים להיות חלק מקהילה צעירה, אקטיביסטית ומשמעותית בעיר ולהעביר את החיים הסטודנטיאליים קצת אחרת, לחצו כאן להרשמה למיונים באתר תוצרת הארץ.

הכר את הסטודנטים שלנו:

בר אסנר, סטודנטית שנה ב' לתואר ראשון בחינוך מיוחד במכללת אחוה. חברת הקהילה הצעירה בקריית מלאכי. "גדלתי בישוב קהילתי קטן ליד מודיעין בו כולם מכירים את כולם. כשהתחלתי ללמוד, חיפשתי לעצמי מה שאני קיבלתי ביישוב רק בתוספת של  אווירה סטודנטיאלית. אני גרה באזור כבר שלוש שנים, ובתחילת השנה שמעתי על תכנית 'תוצרת הארץ', בו סטודנטים אקטיביסטים מתיישבים ומפתחים ישובים וערים בפריפריה. מעבר למלגה נדיבה, קיבלתי את הזכות לפעול כאן בעיר ולתרום את חלקי בפיתוחה למען קהילות הסטודנטים שעוד יקומו כאן. הרווחתי את היכולת לשנות, והכרתי אנשים מדהימים וחברים לחיים".

דניה ברגר, סטודנטית שנה ב' לתואר באנגלית משולב עם תעודת הוראה במכללה האקדמית אחוה. "במקור אני מגדרה, כך שגרתי קרוב למכללה, אבל תמיד הרגשתי שחסר לי משהו. רציתי להרגיש חלק ממשהו יותר גדול, להתפתח, להרגיש שאני יכולה להשפיע ולהישמע. כשהתחלתי ללמוד באחוה  שמעתי על תכנית 'תוצרת הארץ', שמשלבת מלגה מאוד נדיבה ועשייה חברתית, אך לא ייחסתי אליה חשיבות. בסוף השנה הראשונה, החלטתי שהגיע הזמן לשינוי, והצטרפתי לתכנית. במסגרת התכנית היה עליי לעבור לגור בקריית מלאכי, ולהיות חלק מקהילת סטודנטים, יחד עם אנשים חדשים שמעולם לא הכרתי. אני יכולה להגיד בלב שלם שזה אחד הדברים הטובים ביותר והמפתיעים ביותר שיצא לי לחוות. הכרתי את החברים הכי טובים שלי ובנוסף, אני מקבלת את הכלים והאפשרות לייצר ולהשפיע על הקהילות והאנשים שחיים סביבי".

מלגת תוצרת הארץ, קהילות הסטודנטים של מלגת תוצרת הארץ