אם אתם רוצים לעשות שינויי בחייהם של אנשים המתמודדים עם מצבי משבר פיזיים ונפשיים, ורואים עצמכם כמטפלים בתהליך שיקום משמעותי ומעורר תקווה עבורם, מקומכם אתנו. לראשונה בדרום ורק באקדמית אחוה – תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית המשלב טיפול אינטגרטיבי עם תחושת שליחות אמיתית

sitting

תכנית הלימודים

ראש התכנית: ד"ר דניאל פיינגולד

לקויות מולדות, משברים נפשיים, מחלות כרוניות, הפרעות התפתחותיות או מוגבלות פיזית שנחתה עלינו כרעם ביום בהיר, יכולים להפר את האיזון העדין שבין גוף ונפש, שבין תקווה לייאוש. הצעד הראשון בדרך לחזרה לחיים ולתפקוד מתחילה מהפסיכולוג השיקומי, שמטרתו לא רק לסייע למטופל בתהליך של הסתגלות נפשית למחלה או לנכות אלא גם לתת לו את ההזדמנות המגיעה לו לשוויון זכויות.

תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית באקדמית אחוה, היחיד באזור הדרום, הוקם במטרה להכשיר מטפלים מקצועיים עם מגוון מיומנויות, שיעזרו למטופלים המתמודדים עם אתגרים רגשיים וגופניים לממש את מלוא פוטנציאל היכולות שנפגעו, תוך ראיה הוליסטית ורב-צוותית המבוססת על מצוינות מקצועית, ערכי שוויון, העצמה ורב-תרבותיות, ומתוך תחושת שליחות חברתית.

במהלך התוכנית ייחשפו הסטודנטים לעקרונות המנחים של טיפול שיקומי אינטגרטיבי המשלב גישות טיפול דינאמיות וקוגניטיביות-התנהגותיות, לצד אבחון והתערבות במגוון מצבי מחלה ונכות – מילדות ועד זקנה. כגון אבחון נוירופסיכולוגי, התמודדות במצבי משבר, אבל ואבדן, וההשלכות הרגשיות של פציעות אורטופדיות, פגיעות נוירולוגיות, התמכרויות, מחלות לב, חרדה ודיכאון, ובהתייחסות להיבטי מגדר ותרבות המטופל.

בוגרי התוכנית יוכשרו בשיקום של אנשים המתמודדים עם נכות ומחלה, ויהיו אמונים על טיפול פסיכולוגי בתהליך ההסתגלות הנפשית. בנוסף, הם יוכשרו בשימוש במגוון כלים יישומיים הכוללים, בין היתר, אבחון נוירו-שיקומי המאפשר לזהות לקויות קוגניטיביות נלוות לפציעה ומחלה ולתכנן התערבויות קוגניטיביות לשיקומן, טיפול פסיכותרפי בדגש שיקומי החיוני להגברת ההיענות לטיפול הרפואי, יעילותו ולשיפור תוצאותיו, שיפור הרווחה הנפשית של המשתקם ושיפור הסיכויים לשילובו מחדש בתחומי החיים השונים.

*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

**ייתכנו שינויים בתכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

תואר ראשון ושני במכללה האקדמית אחוה

התנסות בשדה (פרקטיקום) 

הסטודנטים ישובצו להכשרה קלינית מעשית, מקיפה ומעמיקה במסגרות שיקומיות מובילות בדרום ובמרכז הארץ. במסגרת הפרקטיקום יתנסו הסטודנטים בטיפול פסיכולוגי בדגש שיקומי, וייחשפו לסוגים שונים של כלים טיפוליים שנמצאו יעילים בקידום ההסתגלות הנפשית וההתמודדות עם המשבר. ההכשרה תתבצע תחת הדרכה מקצועית וצמודה של פסיכולוגים שיקומיים מנוסים.

עם סיום הלימודים יוכלו הבוגרים להמשיך להתמחוּת באחת ממסגרות הטיפול והשיקום ברחבי הארץ, בדרכם להיות פסיכולוגים שיקומיים מומחים במסגרות ציבוריות ובקליניקות פרטיות. בוגרים שבחרו במסלול עם תזה יוכלו להשתלב בלימודי תואר שלישי באוניברסיטאות השונות.

 

תלמידת תואר שני

 

תואר ראשון ושני במכללה האקדמית אחוה

מסלול הלימודים - תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית

בתוכנית מוצעים שני מסלולים: מסלול עם תזה ומסלול עבודת גמר.
משך הלימודים – כשנתיים.
הלימודים מתקיימים יומיים בשבוע, בחלקם במתכונת היברידית.
במהלך השנה הראשונה ועד לאמצע השנה השנייה יתווספו יומיים בשבוע המיועדים להכשרה מעשית.

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים.

**ייתכנו שינויים בתכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

תואר ראשון ותואר שני במכללה האקדמית אחוה

תנאי קבלה - תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית

מוזמנים להגיש מועמדות לתוכנית בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה בממוצע של 85 ממוסד אקדמי מוכר על-ידי המל"ג וגליון ציון מבחן מתא"ם של 90 ומעלה.

על כל מועמד לשלוח ערכת רישום הכוללת:

1. שאלון אישי אשר יאפשר להכירך ולבחון את התאמתך לתכנית.
למילוי השאלון האישי לחצו כאן

למילוי קורות חיים ייעודיים לחצו כאן

2.גיליון ציוני תואר ראשון בפסיכולוגיה וחוגים נוספים
3.גיליון ציון מבחן מתא”ם
4. שתי המלצות אישיות
• המלצה אקדמית.
• המלצה שאינה אקדמית על בסיס התנסות בשדה.
שליחת ההמלצות מתבצעת דרך מערכת ארצית ממוחשבת לניהול המלצות ללימודי מוסמך בפסיכולוגיה. על מנת להתחיל את הליך ניהול ההמלצה, יש ללחוץ כאן
לנוחיותכם, מצורף מדריך לשימוש במערכת

לתשומת לבך – הערכת תיק המועמד תתבצע רק לאחר השלמת כלל המסמכים כפי שמפורט מעלה

ההרשמה לתכנית והשלמת המסמכים תסתיים בתאריך 30.4.23
לא תנתן הארכה נוספת

סגל התכנית יבחן את תיקי המועמדים ויזמין לוועדת קבלה את המועמדים שמידת התאמתם לתכנית היא הגבוהה ביותר. במסגרת תהליך הקבלה יתקיימו ראיונות אישיים.

לימודי תואר במכללת אחוה

תואר ראשון ותואר שני במכללה האקדמית אחוה

לימודי תואר ראשון ותואר שני במכללה האקדמית אחוה
לימודי תואר במכללת אחוה

בואו להתחבר למחר..

*3622

בליווי צמוד של יועצי הלימודים שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם:


    חזרה למעלה